| Siminzcky a întrebat:

Buna seara TPU! Ar merge decenta Windows 7 (32 biti) pe urmatorul pc?
Precizez ca nu am nevoie pentru jocuri, doar pentru a naviga pe net! (facebook, youtube si filme online in claritate HD)

Operating System
Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
Intel Pentium E2180 @ 2. 00GHz 33 °C
Conroe 65nm Technology
RAM
1. 00GB Single-Channel DDR2 @ 333MHz (4-5-5-13)
Motherboard
MSI MS-7364 (CPU 1) 35 °C
Graphics
Hanns.G HW173 (1024x768@60Hz)
128MB VIA Chrome9 HC IGP (MSI)
Storage
74GB MAXTOR STM380215AS (SATA) 36 °C
Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-S202H
Audio
Realtek High Definition Audio

Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Iti trebuie sa ai minim placa video de 512Mb ca sa ruleze systeme de operare mai avansate:Win7.
2 Trebuie sa ai minim 2Gb Ram sa poata rula systemul mai bine la win7 consuma 0.5-1Gb Ram doar systemul de operare cate resurse consuma.

3 Mai pe scurt, chiar daca instalezi win7 ori iti merge in reluare ori no sa tina pasul cu systemul.
Parerea mea systemul tau este slab si nu poate rula acest system de operare win7.

Mult Succes!

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Nop. Iti trebuie minim 2 Gb de RAM. Sorry.