| Calomfirescu_Vlad_1970 a întrebat:

Dau funda! Sunt incepator pe lol si vreau sa va pun niste intrebari. Cum pot sa fac rank up rapid? Care este cel mai bun campion pentru un incepator? La ce ajuta runes? si sa imi da-ti va rog niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Salut, sunt main adc de 5 sezoane ( ad-carry, țintaș cum vrei să o iei), ca să faci rank trebuie să faci cele 10 meciuri provizorii, iar apoi vei primii un anumit rank gen bronz în cazul tău ca ești începător, apoi pe parcurs joci meciuri rank și cresti sau scazi în funcție de rezultate.
Un campion de începător mai ușor de jucat ar fi cam așa, îți spun pe roluri: top Garen sau Nasus, mid Annie sau Katarina, adc Ashe, jungle Warwick sau xin zhao, suport Soraka sau Taric. Runele îți oferă rezistență, atac, ability power, mâna depinde ce dorești și cum îți organizezi runele în funcție de preferințe și eroul cu care joci, de ex.eu dacă joc Lucian adc mainul meu nu joc cu rune sau măiestrii de Kassadin sau Gragas, nu au legătură sunt complet diferiți ca rol etc.
Sfaturi: nu cumpăra rune până la level 20, iar apoi cumperi rune de categoria 3 care sunt cele mai bune, joacă cu boții să înveți și să strâgni IP să îți iei eroi până la level 17, când faci lv 30 nu te apuca să joci rank deoarece sezonul s-a încheiat și va fi deschis ulterior, deci joci degeaba rank, jocul pentru echipă e important dacă ai un idiot în echipă nu-l băga în seamă, nu părăsii jocuri în desfășurare, poți primii restricții, și cel mai bun sfat ar fi să mă întrebi pe mine alte lucruri dacă ai 1000 de întrebări îți răspund cu plăcere când am timp.

| TheCurseRO a răspuns (pentru RobertMoon):

Nasus e un campion cam greu pentru incepatori deoarece cu el trebuie sa stii sa famerzi / sa faci stack-uri pe q. As spune TOP/Jungle Master Yi, Adc : Ashe, Tristana, Miss Fortune, Support : Sona, Volibear.

4 răspunsuri:
| Calomfirescu_Vlad_1970 explică:

Mersi de raspuns, dar voiam sa te intreb ce inseamna meciuri provizorii. Si sa imi explici ce se intampla cu broze si toate alea dupa lvl 30. Merci

| Calomfirescu_Vlad_1970 explică:

Si cum.crezi ca e mai bine sa fac: sa ma joc pe contul meu sa sa cumoar un cont?

| RobertMoon a răspuns (pentru Calomfirescu_Vlad_1970):

Joci pe contul tau, nu recomand sa cumperi un cont deoarece peste cateva luni, un an sa zicem tu ai jucat pe el, iar proprietarul de drept il poate recupera chiar daca este pe adresa ta de mail si pe datele tale, deoarece el are datele contului din ziua creata, respectiv adresa IP pe care a fost facut, zona etc, poate spune foarte usor la Riot ca l-ai pacalit sa iti dea contul si ca il vrea inapoi si il va primi. Cel mai bine joci pe contul tau, mai ales ca nici nu sti sa joci prea bine, gandeste-te daca te pun pe tine sa joci pe contul meu ma distrugi asadar joca pe contul tau si nu cumpara cont, cumpara-ti skinuri...