| alex9101 a întrebat:

De ce imi apare mesajul de eroare "The system cannot find yhe patch specified" cand vreau sa instalez Metin2 Ro, si spre mirarea mea, sa instalez Metin2 United merge... Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Mai omule ce nu am explicat clar? Creeaza un folder nou pe desktop cu click dreapta pe desktop -> Create ->New Folder, acum dai si un nume care vrei, descarci jocul si apoi il muti in acel folder. DIn acel folder deschizi metin 2. exe si nu mai ai eroare! Se intampla asta din cauza diacriticelor si in special cand descarci cu Mozilla Firefox.
SAU
Intra in Mozilla la ->Unelte -> Optiuni -> in tabul general bifeaza -> Intreaba-ma intotdeauna unde sa fie salvate fisierele ->Click OK. Cand incepi sa descarci jocul si se deschide fereastra de download alege ca jocul sa se descarce in FOLDERUL NOU CREAT, acela de pe desktop!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Creeaza un nou folder pe desktop, da-i un nume si apoi muta fisierele descarcate in folderul nou creat. De acolo deschizi executabilul.
Succes!

| alex9101 explică (pentru neluL):

Deci, intru pe net ii dau descarcare, si apare Downloader_metin2_ro.exe, ii dau salvare, si trebuie sa ii dau dublu clik sal deschid si aici apare eroarea... straight face

| neluL a răspuns (pentru alex9101):

Mai omule ce nu am explicat clar? Creeaza un folder nou pe desktop cu click dreapta pe desktop -> Create ->New Folder, acum dai si un nume care vrei, descarci jocul si apoi il muti in acel folder. DIn acel folder deschizi metin 2. exe si nu mai ai eroare! Se intampla asta din cauza diacriticelor si in special cand descarci cu Mozilla Firefox.
SAU
Intra in Mozilla la ->Unelte -> Optiuni -> in tabul general bifeaza -> Intreaba-ma intotdeauna unde sa fie salvate fisierele ->Click OK. Cand incepi sa descarci jocul si se deschide fereastra de download alege ca jocul sa se descarce in FOLDERUL NOU CREAT, acela de pe desktop!