| RoToLPP a întrebat:

De ce mi se stinge calculatoru?
Nici jumatate de ora nu stau ca mi se stinge!
Dau funda.
Imediat ce aflu cum se da o fundita!
Va rog sa-mi raspundeti de ce mi se stinge calculatoru'
Si cum se da o fundita

Răspuns Câştigător
| KobraXS a răspuns:

Daca se stinge repede inseamna ca ai cooler-ul stricat.Am o intrebare:se aude vreun vajait in unitatea ta?
Daca se aude inseamna ca acel cooler nu mai functioneaza corect.Ai putea sa desfaci unitatea, sa te uiti la cooler si sa-l cureti cu o carpa. Daca collerul functioneaza corect, inseamna ca ai un virus mare, mare in calculator.Iti recomand programul Malware Bytes Anti-malware care nu are protectie in timp real si nu este antivirus.Iti scanezi sistemul cu el si vezi ce gaseste.
Funda se acorda cam asa:te loghezi in profil, te duci unde intrebarea si in dreptul respunsului este o fundita pe care tu faci click si o sa te intrebe daca declari razpunsul castigator.
Funda?big grin

2 răspunsuri:
| ionut7x7 a răspuns:

Poate e de la ventilatoru acela din spate care se invarte, am avut si eu aceea problema si l-am schimbar, se incalzeste si se opreste ca sa nu ea foc FUNDA

| RoToLPP explică (pentru ionut7x7):

Si eu cred ca este de la ventilator o sa incerc toate metodele mersi