| serau999 a întrebat:

De curand, mi-am dat update de la Windows XP la Windows 7 Ultimate. Placa video la laptop este SiS Mirage 3 Graphics si am bagat driverul pentru ea. Nu ma lasa sa schimb rezolutia. Este blocata pe 1366x768 (recomended). Deci nu pot sa o schimb. Cand intru in Counter Strike1.6 mi se vede intr-un patratel mic pe ecran de 640x480 si se vede doar un colt din joc. Deci nu pot intra in new game sau options sau altceva. Am gresit ceva la drivere? Dau funda plus vot! Va rog, ajutati-ma. Si totusi Aero am la Windows, adica functioneaza.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Problema cu rezolutia ar putea fi rezolvata daca instalezi "Sis Vga utilities". Aici ai o sursa, dar trebuie sa stii daca e valabila pentru placa ta video

Supported Chipsets:
SiS671
SiS672
SiS671FX
SiS672FX
SiSM671
SiSM671MX
SiSM672
SiSM672MX
http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/14825/

| serau999 explică (pentru dannyel86):

Mdea... Am incercat si cu asta, dar nu mai am aero. Si totusi rezolutie am.

| serau999 explică (pentru dannyel86):

Adica nu... Il am deja instalat pe asta si tot nu ma lasa sa schimb rezolutia. Nu stiu ce are. Mai ai raspunsuri?