| Andreea342 a întrebat:

Mi-a reinstalat cineva windows-ul Windows 7 Ultimate Edition de curand si am vazut ca nu mai pot sa setez tema pe care o aveam inainte Windows 7 Basic, este blocata la fel si temele Aero... daca stie cineva cum pot sa le deblochez happy

9 răspunsuri:
| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Ai incercat doar o data?
La mine la Home Premium nu pot mereu sa schimb tema. Dupa ce dau un restart imi da voie sa schimb.
Da un restart si reincearca.

| Andreea342 explică (pentru RazvanFlorea1993):

Am incercat de mai multe ori...raman toate blocate, mai putin alea clasice si incredibil de urate laughing...am vazut ceva ca nu la toate merg temele Aero dar la mine mergeau si acum nu mai merg

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru Andreea342):

Inteleg. Singura solutie in acest caz este sa reinstalezi windows-ul.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Vezi sa fie culoarea de 32 de biti, poate tu ai acum de 16 biti si din cauza asta nu iti da voie. Verifica sa fie la 32 biti si revino cu raspuns aici.

| Andreea342 explică:

Si unde pot sa vad aia ca nu gasesc? happy

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru Andreea342):

Depinde ce fel de placa video instalata ai. Ce fel este? Nvidia sau ce fel?
Din panoul de control al placii video. Scrie ce fel de placa video ai sa stiu cum te indrum.

| Andreea342 explică:

Current display mode : 1366x768 (32 bit) (60 Hz) cred ca de asta ziceai cu culoriile si cealalta chestie de care ai zis cred ca ii asta : Intel(R) HD Graphics 4000

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru Andreea342):

Poate nu ai driver-ul de la placa video instalat. Ce model este laptop-ul?

| Andreea342 explică (pentru RazvanFlorea1993):

S-a rezolvat! Nu a fost instalat windows-ul cum trebuie.