| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Deci in pc eu am urmatoarele compnente

Placa Video:Mobile Intel (R) 4 Series Express Chipest Family, 1309 MB

Procesor:Celeron(R) Dual-Core CPU T3100 @ 1. 90GHz 1.90 GHz

Ram: 3 Gb

Dar pentru a juca jocul Darsiders 2 am nevoie de urmatoarele:
Cerinţe de sistem minime
• OS - Windows XP, Windows Vista SP1 sau Windows 7
• Procesor - 2. 0GHz Intel® Core™2 Duo sau echivalentul AMD
• RAM -2GB
• Hard Disk - spaţiu liber 20 GB (10 GB vor fi eliberaţi după instalare)
• Placă Video - NVIDIA 9800 GT 512 MB sau echivalentul AMD
• Cont online Steam

Cerinţe de sistem recomandate
• OS - Windows 7
• Procesor - orice procesor Quad-core AMD sau Intel
• RAM -2GB
• Hard Disk - spaţiu liber 20 GB (10 GB vor fi eliberaţi după instalare)
• Placă Video - NVIDIA GeForce GTX 260 512MB sau echivalentul AMD
Oare voi putea juca Darksiders fara probleme cu componentele mele?

2 răspunsuri:
| llust a răspuns:

S'ar putea sa iti mearga dar cu detaliile la minim, tu ai procesor dual core de 1.9, jocul cere dual core de 2. ai sanse sa mearga

| Rukataki a răspuns:

Daca iti va rula chiar si pe low va merge destul de prost fiindca grafica laptopului tau este integrata poate totul low o sa mearga decent la 30 fps.