| LucianTGV a întrebat:

Deci in primul rand SALUT! A si eu o problema la PC... am instalat windowsul de dimineata ( Win 7 ) nici o problema totul a decurs cum trebuie. Ehhh de vreo ora si ceva se restarteaza in prostie... apare un fundal albastru scrie ceva cu alb si in 2-3 secunde se inchide si tot asa. Care este problema? Ceva idei?

3 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Da asta inseamna ca deja ai ajuns la ecranul albastru.Indiferent de ce ai sa schimbi tu din pc-ul tau(procesor, placa video, ram) o sa iti apara la fel, indiferent de vei reinstala windows-ul tot la fel o sa iti apara.Nu stiu daca schimbi placa de baza si pastrezi restul componentelor daca iti va aparea aceeasi eroare.Cat despre aceasta problema chiar nu am idee cum scapi de ea

| LucianTGV explică (pentru panther2007):

Am rezolvat am gasit un tutorial pe net... era o eroare din cauta Antivirusului happy Nu stiu ce drive nu functiona cum trebuie happy...

| panther2007 a răspuns (pentru LucianTGV):

Nu mereu aceasta eroare se datoreaza ativirusului, in cazul meu placa de baza a fost de vina pentru ca anumite componente dadeau conflict si am fost nevoit sa fac update la bios.Insa eroarea mea era ceva legat de memoria virtuala.In cazul tau eroarea se pare ca nu a fost asemanatoare cu a mea