| alabamaboc a întrebat:

Deci nu stiu cum sa conectez cablurile de la play station 2 la plasma Samsung pentru ca ps2 are 3 cabluri rosu, galben, alb si in spate la plasma sunt asa 1 rosie 1 galbena 1 rosie 1 galbena 1 verde in ordinea asta. Dilema este in ce ordine le montez. Ajutor va rog dau funda.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu are treaba ordinea, ori ti s-a stricat consola, nu setezi canalul adecvat din telecomanda pentru a vedea imaginea cand pornesti consola sau cablul e defect. Incearca si cu alt tv.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza ordinea in care le bagi in televizor, daca pe langa cablurile alb, galben si rosu aveai si verde + albastru aveai o calitate mai buna a imaginii. Televizoru si consola trebuie sa fie oprite inainte de a porni si sa le bagi in priza dupa ce ai pus firele.

| alabamaboc explică (pentru mgtow):

Nu merge, si stai sa-ti zic de ce mai demult le-am bagat la plasma la parinti si a mers deorece aveam manualu si am stiut in ce ordine dar acum am pierdut manualu si nu mai stiu in ce ordine sa le bag. Daca stii cumva cum e ordinea da-mi back te rog.

| mgtow a răspuns (pentru alabamaboc):

Nu are treaba ordinea, ori ti s-a stricat consola, nu setezi canalul adecvat din telecomanda pentru a vedea imaginea cand pornesti consola sau cablul e defect. Incearca si cu alt tv.