| Ivanov_Casian_1995 a întrebat:

Buna mi-am cumparat un xbox 360 si nu stiu sa il conectez la tv. Precizez ca xbox-ul are trei cabluri unu rosu, galben si alb iar TV-ul 5 mufe 2 rosii 1 alba 1 verde si 1 albastra, mai mentionez ca am un TV Samsung LCD. Deci care cum il conectez?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput:
1. Nu poti conecta xbox-ul la tv-ul tau. Stoc, ca si la ps3, la xbox 360 ai mufa rca/rca cu adaptor scart. Televizorul tau dinc e spui tu acolo nu are rca, are doar RGB(e alta mufa).
2. Deci daca vrei sa folosesti genul asta de cablu, du-te si cumpara un cablu rgb pentru xbox 360.
3. De ce nu cumperi un amarat de cablu hdmi? Pe rca sau rgb oricum calitatea video o sa fie mult mult mai proasta decat in cazul unui hdmi(cu hdmi e cel mai clar). Asa ca ia si cumpara: http://bit.ly/1pDpr8j ca e cel mai bine asa.

| express11 a răspuns:

Cumpara un cablu hdmi

| FatUglyVirgin a răspuns:

E complicat sa citesti cartea cu instructiuni?

| BucurieeeFericire a răspuns:

Bună! Citeşte cartea de instrucţiuni, acolo scrie sigur!