| adies a întrebat:

Duce GTA V? (ASUS VivoBook X512DA cu procesor AMD Ryzen™ 5 3500U pana la 3.70 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 512GB SSD, Radeon™ Vega 8 Graphics, Free DOS)

3 răspunsuri:
| Mete0ra a răspuns:

Da cam duce.dar iti recomand un PC de gaming..sau un laptop de gaming....in caz ca ai nevoie sa il iei dupa tine.p.s - momentan nu merita sa iti fac PC pe piese deoarece sunt scumpe piesele dar vezi tu cum faci.

| glasulfilologului a răspuns:

Da și nu. Hai sa ti spun și de ce.
Din ce ai zis tu, placa video a laptopului este integrată în procesor. Deci înseamnă că memoria video o ia din memoria RAM. Acum memoria Ram poate sa fie de doua feluri, single channel sau dual channel. Dacă este single channel nu o sa meargă prea strălucit (mai ales dacă memoria Ram are o frecventa mai joasa sub 2400mhz). Dar daca este dual ch nu o sa ai o problema, o sa meargă decent. Spun asta pentru ca și eu ma joc tot pe Vega 8 GH, și am ramii dual ch la 3000mhz și chiar și asa câteodată mai face figuri, mici, dar mai face. Nici nu vreau sa ma gândesc la acel laptop dacă ar avea single. Spor!