| XzYr0 a întrebat:

E bun un calculator de gaming cu core2duo 2.2ghz,placa video Geforce gt220 1gb, 1.5GB-Ram(o sa mai cumpar) si hard de 250gb.Cam ce jocuri ar merge pe el?(vreau sa il cumpar cu 500 lei)

1 răspuns:
| Andrei7520152 a răspuns:

Orice joc pana in anul 2010/2012. Jocuri foarte noi sau jocuri cu cerinte mari precum Black Ops 2, Max Payne 3, FarCry 3 sau GTA 4 o sa-ti mearga pe un framerate scazut. Nu doar memoria ram conteaza (cu toate ca nu strica daca mai adaugi) ci si placa video. un gt220 e o placa destul de slaba. Daca primesti ceva garantie, se merita 500 de ron. Orice joc cu cerinte medii o sa-ti mearga bine daca nu exageri cu rezolutia/detaliile.