| S0nofS4tana a întrebat:

Este adevarat ca la metin2ro sura pe arme magice e bun si in PvP cand e lv mare?

Răspuns Câştigător
| ThEEmperoR a răspuns:

Da deoarece da risipirea magiei si aia ii alunga magiile adversarului (cu tot cu licori de viteza, potiuni etc.).

| S0nofS4tana explică (pentru ThEEmperoR):

Dar care e mai bun Sura pe arme magice sau razboinic pe corp?

| ThEEmperoR a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Hai ca-ti fac un articol:

War pe corp:
-bun la monstrii, cand cresti ca rezista cu corpul.
-este bun pe metin2ro cand faci dueluri si cand cresti.
-este slab pe private la dueluri deoarece oamenii de pe private pot avea set de war si te face praf, insa la monstrii ii bun.
-war-ul pe mental se misca mai greu deoarece corpul mental scade viteza de miscare, si iti trebuie licori de viteza de atac si de viteza de miscare.

War-ul pe aura sabiei:
-slab la duele, insa bun la damage cand nu face duel cu un war pe mental, sura pe magie neagra (cel cu spiritu flacarii), insa foarte bun la damage cand creste, dar slab la rezistenta.
-pe private ii cam praf, deoarece nu este pe corp mental si nu rezista la crescut.
-pe private la duele ii asa si asa (decat daca stie cum sa puna bonusurile ii foarte bun).
-se misca mai repede decat war-ul pe mental.

Sura pe arme magice:
-este mai mult pentru dueluri, nu pentru crescut.
-cea mai eficienta magie la sura pe arme magice este "risipirea magiei" (ti-am spus ce face).
-se misca la fel ca sura pe magie neagra.