| SlenderO a întrebat:

mi-am facut Sura pe Metin2Ro..si ce este mai bun..magie neagra(cea cu flacara) sau arme magice(aia cu varteju) care sunt mai bune pe la lv 45+ la crescut! si la duel?

Răspuns Câştigător
| AaN56 a răspuns:

La crescut e arme magice ca are combinat skill cu war(aura=tais protectie=corp). Si pvp e magie neagra ca are flama care da pana se termina timpu si protectia care are aparare daune. Funda?(pentru un sura trebuie fms cu -medie si comp mare)

5 răspunsuri:
| SME a răspuns:

Magia pe arme ca ai lovitura degetului si iei foarte mult daca ai itm bune cu inteligenta funda?

| dragonslep a răspuns:

Magia neagra

| fcrb9999 a răspuns:

Salut armele magice la sura sunt pentru duel si magia neagra pentru crescut cred ca daca aprinzi focu si stai la bo langa orci echmi ori fara sai nevoie de mantie ai chemi atingandui cu spiritu flacarii

| fcrb9999 a răspuns:

Sin cazu in care nusti cea se pune magiile pe spiritu flacari si apoi pe sfer intunecata cati da damegi si nu in ultimu rad la status pui puncte prima data doar pe inteligenta ca consumi mult damegi cat si multe licori albastre si dacai inteligenta mare vei consuma ct mai putin blue si dupa ce faci lv 30 sai facut 90 de puncte la int pui pe pv

| fcrb9999 a răspuns:

Cu int la sura dai damegi si in acelasi timp sfera intunecata daca u grsesc ati da posibilitatea sa ai atacu mai puternic avand si inteligenta mare deceaba pv mare dca nai damagi cat oi avea pv marte daca faci duel cu nu te bat care damegeul mare care ati scade din pv lovindute cu sfera intunecata si spiritu flacarii