| AlexDorinel a întrebat:

Este bine sa scot calculatorul din priza dupa ce il opresc? am observat ca pc ul oprit si conectat la priza consuma curent,deci are tensiune si daca sunt fluctuatii de tensiune sau ceva sa nu l afecteze,chiar daca e oprit. Uneori cand il scot din priza dupa ce l am oprit,dupa ce il bag inapoi in priza si il pornesc trebuie sa intru in bios si sa ies si merge fara probleme, si nu se reseteaza bios ul cand fac asta.

1 răspuns:
| randomgui a răspuns:

Il poti lasa in priza nu are nimic, dar e facut pe piese sau luat din magazin, pe al meu il tin tot timpul in sleep cam de un an de zile si nu are nimic, acum poate sa depinda de sursa daca ai un corsair/superflower/ alt brand BUN de sursa e total OK daca ai o pocnitoare poate sa se prajeasca tot