| Alexutzu764 a întrebat:

Este bun de ceva pc-ul 4 GB ram, Procesor Intel(R) CPU P6100 @2. 00GHZ 2.00ghz si placa video de 64?

Răspuns Câştigător
| danboss14 a răspuns:

Pc e bunisor ca bun n-am cum sa-i spun bun din cauza placii video macar daca o aveai de 128 mb sau 256 mb acum nu te supara pe mina, totusi daca vrei poti cati cumperi o placa de 256 mb e cam 60 lei ca nu stiu daca iti suporta placa de baza

4 răspunsuri:
| MasterChyef a răspuns:

Un raspuns sincer.
Deci:ram bunicel, procesor cam slabut, iar placa video e prafffffffffffff.
Daca vrei un PC bun bagati asa:
La ram poti sa-l lasi asa, sau sa mai bagi minim 2 GB ram, schimbati procesoru cu cel putin un Intel Core 2 Duo de 2, 4 GHz, iar la placa video sa iei una de 1 GB cu cel putin 128 de biti, sau una de 512 MB cu minim 128 biti.
Funda

| Alexutzu764 explică (pentru MasterChyef):

Placa video nu e de 64... cand instalam un joc imi arata cerintele minime. Unde dau sa vad placa video?

| MasterChyef a răspuns (pentru Alexutzu764):

Intri in Start, daca ai windows XP dai la run si scrii dxdiag, sau daca ai windows 7 dai start si scrii acolo dxdiag.Chiar daca nu ai de 64 si o ai de 256, tot slaba e, pentru jocuri trebuie sa fie una minima de 512 cu 128-256 biti.