| Marionmk a întrebat:

Este ok sa iau pc-ul asta de Black Friday? https://www.emag.ro/......DHRSY9MBM/

7 răspunsuri:
| vidiinho a răspuns:

Este destul de vechi fiind depasit, procesorul este mult mai slab decat procesoare care se gasesc de noi la 400 lei iar placa video este una profesionala, mai mult folosita pentru editing. Sursa nu o sa iti permita nici upgrade la o alta placa video mai potenta deci practic esti "blocat" in a-l avea asa cum este. Daca nu l iei cu gandul sa te joci jocuri actuale, e ok

| Marionmk explică (pentru vidiinho):

Bă știi ce nu înțeleg eu la voi ăștia experți în pc-uri că voi nu va gândiți că alți oameni nu-și permit un PC făcut pe bucăți sau poate omul nu vrea sa se complice eu am mai cerut și părerea la ați oameni care chiar lucrează în acest domeniu și mi-au zis că PC-ul este f bun pe gaming, și puls că dacă trebuie ceva schimbat îi schimb nu-i problemă a și procesorul este unul d bun chiar daca este i5 de generația a 6 pentru inceput este bun și faza cu sursa de 300w este o sursă ok deocamdată și placa video nu este pentru editare ca să știi și tu

| AgentTorque a răspuns (pentru Marionmk):

Pai ce vrei sa faci cu pc-ul?

| Marionmk explică (pentru AgentTorque):

Gaming și editare

| vidiinho a răspuns (pentru Marionmk):

Cine a mentionat ceva de PC luat pe componente? Daca totusi ai intrebat acesti profesionisti care au vrut sa scape rapid de tine, de ce ai mai venit si pe TPU? Eu ti-am explicat realist cum sta treaba, pe acel pc nu poti face gaming cum vrei tu, gta V cu rezolutie mica si totul pe LOW o sa ai pana in 30fps, cu dop-uri grave datorita VRAMului scazut, iar gta v este un caz fericit, fiind foarte bine optimizat. Cauta pe Youtube k620 gaming, o sa te convingi singur
Da inainte, nu sunt banii mei dar o sa vezi singur ca am dreptate.

| Marionmk explică (pentru vidiinho):

Bă dar tu chiar nu înțelegi că cu configurația asta poți să faci gaming chiar și la standarde înalte

| vidiinho a răspuns (pentru Marionmk):

Te las ca esti pe valul tau, un ignorant.