| tiktak44 a întrebat:

FUNDA, Am desfacut calculatorul pentru curatat prima oara in 2 ani si am desfacut fiecare piesa, le-am curatat.La procesor si la placa video cand le-am demontat am observat o pasta gri intarita foarte tare si am crezut ca e pasta de racire invechita, am sters-o cu o carpa si am montat componentele la loc.Acum in special placa video face o galagie extraordinara de la ventilatorul acela si in jocuri am si un pic de lag.NU atinege elicea nimica, pur si simplu se invarte foarte tare orice activitate as avea.Placa nu miroase a ars si nici macar nu se incalzeste, desi pot sa tin mana pe ea, acea elice se invarte foarte tare. Care e promblema si cum sa o rezolv?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai stest pasta termica, nu mai porni pcul si du-te ala un service sa-ti puna niste pasta pana nu ti se arde totul prin el. Si eu am facut prostia asta, noroc ca PC-ul meu nu se mai pornea deloc, stia el ca ceva nu e bine si nu am reusit sa ard procesorul.