| TripleKill16 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul meu...L-am desfacut sa ii pun pasta iar dupa cand l-am montat nu mi se mai vedea + ca acum cand il pornesc sta cam 30 sec -1 min si mi se stinge... poate sa fie de la placa video sau de la altceva?

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Este posibil sa nu fi pus pasta termoconductoare cum trebuie si,astfel se incinge prea tare,ajunge la temperatura cand intra in protectie si se inchide pentru a evita arderea componentelor. daca nu te pricepi sa schimbi pasta,mai bine, nu pune mana, ci, cauta pe cineva care se pricepe, sfatul meu.

| IoNuTz96 a răspuns:

Ai pus pasta la procesor sau si la placa video? Poate nu ai conectat bine cablul de la desktop... Uita-te si la rami sa nu cumva sa ii fi bagat gresit. Desfa-l si incearca sa il faci la loc fara sa te grabesti. Introdu fiecare cablu corect si bine la locul lui, pentru ca risti sa faci un scurt circuit daca nu introduci toate unde erau si iti arzi laptopul.