| daryus2221 a întrebat:

[FUNDA] Salut, am o intrebare, la placa Nvidia GeForce gt 630 ii se mai spune si Nvidia GeForce gt 630m? sau multi spun Nvidia geforce gt 630 pentru ca uita de M-ul acela? ca as vrea sa imi cumpar aceasta placa Nvidia GeForce GT 630 (cu m sau faralaughing )

Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.da

2. iti merge pe medium orice joc existent la ora actuala.

battlefield 3 merge pe high in 1080p la peste 30fps-uri (daca ai rezolutie mai mica la monitor o sa-ti mearga mult mai bine)
http://www.tomshardware.co.uk/......379-6.html

watch dogs merge pe mediu fara probleme (chiar ti se recomanda amd 7750)
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=4546&game=Watch%20Dogs

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M e versiunea mobila, pentru laptop.
Nu inteleg de ce atat de multa lume aici pe TPU interesata de jaful asta de placa video... Nu te uita ca are 2 GB, e mult mai important tipul memoriei si frecventa.

Daca vrei o placa video buna ia una cu GDDR5. ATI Radeon HD 7750 (400 de lei) sau daca mai pui vrei 50 de lei poti lua ATI Radeon HD 7770 sau Nvidia Gtx 650.

| daryus2221 explică (pentru anonim_4396):

Cu placa ATI Radeon HD 7750 mi-ar merge GTA 4, Black ops 2, Battlefield 3, just cause 2? Si da-mi un link de unde o pot cumpara sau zi un magazin...

Si placa Nvidia geforce gt 630 are la fel puterea cu gt 630 m?

| anonim_4396 a răspuns (pentru daryus2221):

Merg jocurile alea cu 7750 pe medium sau pe high. http://bit.ly/19VNwxr

gt 630m e mai slaba decat gt630, la fel ca toate placile video cu m la sfarsit. Comparativ cu 7750, gt 630 e de cel putin 2 ori mai slaba.

| daryus2221 explică (pentru anonim_4396):

Mai am doua intrebari. daca imi raspunzi la astea iti dau funda si vot pozitiv la fiecare raspuns de la intrebarea asta.
1.La placa asta Sapphire Radeon HD 7750 (Care miai dato tu...), am cautat pe internet (Youtube) gameplay-uri cu placa aceasta pe diferite jocuri, la placa aceasta ii se mai spune si AMD HD 7750?
2.Placa asta Sapphire Radeon HD 7750 ( pe care miai dato tu) mi-ar merge pe jocurile : GTA 4, Saints Row The Third, Just Cause 2, Battlefield 3, Black Ops 2, Watch Dogs, Far Cry 3? (Watch dogs mi-ar merge macar pe low?)

Sper ca mi-ar merge jocurile de mai sus... nu as vrea sa dau 400 lei pe degeaba... sunt destui de multi bani.

Multumesc happy

| Banica_Catalin_1999 a răspuns (pentru daryus2221):

Da la placa i se mai spune si AMD HD Radeon 7750.
Pe HD 7750 iti merg pe ultra aproape toate jocurile!
Watch Dogs iti merge pe low! Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru daryus2221):

1.da

2. iti merge pe medium orice joc existent la ora actuala.

battlefield 3 merge pe high in 1080p la peste 30fps-uri (daca ai rezolutie mai mica la monitor o sa-ti mearga mult mai bine)
http://www.tomshardware.co.uk/......379-6.html

watch dogs merge pe mediu fara probleme (chiar ti se recomanda amd 7750)
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=4546&game=Watch%20Dogs

| mnthseby a răspuns:

Sunt 2 placi diferite