| compcris00 a întrebat:

Funda.Stiti ca pe youtube se face bani din reclama.Dar eu daca introduc in anumite clipuri de ale mele spot-uri publiitare de un minut(le stiti voi cred) care trebuie sa le vezi pin la capăt ca sa urmaresti clipul maindeparte.Pentru acestea eu primesc bani, prin faptul ca omul s-a uitat pin la urma la spot?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Daca ti-a venit acei 100$ in Paypal nu inseamna ca ai 100$ in cardul tau.
Trebuie sa faci tu tranzactia de retragere pe Paypal pe cardul tau.
http://li.ro/6kqi

Daca ai acei 100$ pe Paypal ii retragi pe cardul tau si dupa astepti asa cum a zis dureaza mai mult sau mai putin in functie de banca si dupa ce sau transferat pe cardul tau apoi poti sa faci retragerea cash de pe card.
Cum procedezi:
-Te loghezi
-Vezi daca ai bani daca da (acei 100$).
-Alegi din meniu Functia "Withdraw".
-Selectezi cardul pe care sa pui banii (Mastercardul...) si suma pe care o retragi 100$ (nu poti sa retrage toti banii, plus ca trebuie sa platesti si o taxa de minim 2 euro pentru retragere [Comision] sa lasi 4-5$ in cont Paypal);
-Dai Continue si Confirm (ca aceepti sa se retraga acei bani).
-Procesul de durata 1-3 zile lucratoare.
-Dupa ce au trecut atunci ai bani in cardul tau.

14 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa faci un contract cu cei de la Google (Google Adsens) sau oricare firma.

2 In clipurile tale trebuie sa fie vizualizari foarte multe daca vrei sa faci bani asa la 1k-10k abia faci ceva! Trebuie ca videoclipurile sa fie originale sa nu ai Copyright.

3 Daca cei care vizioneaza au programe care blocheaza reclamele cum ar fi Adblock ei nu vad acele reclame dar nici tu nu primesti bani mare majoritate 75%+ au aceste extensii ca Adblock.

4 O reclama dureaza intre 10-30 secunde dupa iti apare butonul de skip si nu se mai uita la tot ori vede clipul.

| compcris00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am contract am peste 300.000 viz luna trecuta. Daca nu pune skip si se uita pin la capat primesc ceva?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru compcris00):

Chiar daca pun skip sau nu si vad sa zicem 10-30 de secunde de reclama oricum primesti ceva.
Dar daca din acei 300k view 150k-200k view folosesc Adblock doar 150k-100k view care vizioneaza (doar de acolo mai scoti ceva) restul nimica doar view si atat.

| compcris00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mai in scurt fac destul de binisor pe zi astept peste 2 luni sa-mi tranfere banii pe paypal. Daca eu am card bancar(mastercard) iar paypalul e inregistrat pe acest mastercard, eu pot scoate banii din paypal direct de pe cardul dat cind plec la banca, sau trebuie sa fac alte operatiuni?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru compcris00):

1 Daca bani pe care ii ai in Youtube iai dus in Paypal dureaza cateva minute pana iti trimite tranzactia iti si arata daca au venit bani sau nu.

2 La Paypal trebuie sa dai datele de pe card poti sa mai verifici o data sa vezi poate nu ai gresit o cifra!
Dupa poti sa ii retragi direct nu trebuie sa faci si alte operatii (Numai daca nu aveai card online (Visa, MasterCard...).
Daca ai bani pe Paypal poti sa ii retragi direct in contul tau bancar operatiunea asta dureaza in functie de banca (Paypal se afla in America ca si Firma si prin intermediul ei trimite bani bancilor din strainatate).

Mai pe scurt poate dura in 1h-72h maxim intelegi aicea in functie de banca, am vazut ca intreb BRD si BT diferenta este de 6h.
Sper ca te-am ajutat.

| compcris00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Aha deci daca am scris paypal-ul me un mastercard, eu pot sa ii scot cînd doresc in cash, cam asa se primeate da?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru compcris00):

Primesti bani pe card atomat odata ce ii retragi de pe Paypal.
Te duci la un bancomat si ii retragi de acolo cash. Operatiune este foarte simpla.
Asta ca dureaza pana se aproba/(Iti trimite bani pe card).

| compcris00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Acum stai sa inteleg pin la urma normal.Sa zicem ca am primit astazi 100$ pe paypal(paypal fiind inscris pe mastercard-ul meu).Ei automat se duc si pe card nu? Adica automat cum au venit ii pot scoate de la bancomat, nu? Sau contul paypal si contul bancar difera in sume?

| compcris00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Zici ca nu pot extrage toti banii, dar pot trimite către card de 10x ori măcar o anumita suma de bani?
P.s. Mersi mult ca m-ai lămurit, meriti o funda, ca nici pe net nu e scris asa clar.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru compcris00):

Multumesc pentru Funda.
Poti sa ii retragi dar nu pe toti ca trebuie sa platesti o anumit comision (Paypal cel care primeste bani se ea 0.3$-3$) iar daca ii retragi pe card iar iti mai ea 0.3-4$.

PStongueoti sa pui orice suma la retragere dar nu totul sa lasi 3-4 sau chiar 5$ sa vezi cat comision iti ea in cont si dupa poti sa stii cat sa lasi in cont si cat vrei tu sa retragi.

| compcris00 explică (pentru DragomirMihail2020):

Dar care e diferenta dintre bank account si card? Eu parca card mi-am facut, si bank account si card nu-i tot aceeasi?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru compcris00):

Daca ti-a venit acei 100$ in Paypal nu inseamna ca ai 100$ in cardul tau.
Trebuie sa faci tu tranzactia de retragere pe Paypal pe cardul tau.
http://li.ro/6kqi

Daca ai acei 100$ pe Paypal ii retragi pe cardul tau si dupa astepti asa cum a zis dureaza mai mult sau mai putin in functie de banca si dupa ce sau transferat pe cardul tau apoi poti sa faci retragerea cash de pe card.
Cum procedezi:
-Te loghezi
-Vezi daca ai bani daca da (acei 100$).
-Alegi din meniu Functia "Withdraw".
-Selectezi cardul pe care sa pui banii (Mastercardul...) si suma pe care o retragi 100$ (nu poti sa retrage toti banii, plus ca trebuie sa platesti si o taxa de minim 2 euro pentru retragere [Comision] sa lasi 4-5$ in cont Paypal);
-Dai Continue si Confirm (ca aceepti sa se retraga acei bani).
-Procesul de durata 1-3 zile lucratoare.
-Dupa ce au trecut atunci ai bani in cardul tau.

| Carantina321 a răspuns:

Trebuie sa ai o colaborare gen cu cel care ii faci reclama pentru a fi platit adica un contract cv.

| compcris00 explică (pentru Carantina321):

Am eu contract deja, deci se da bani si prin faptul ca omul nu inchide clipul meu dar asteapta un minut pin se termina reclama si se uita mai departe la videul meu, sau trebuie sa apese ca la toate reklamele, pentru a fi platit?

| Carantina321 a răspuns (pentru compcris00):

Din cate stiu