| LovexD a întrebat:

HeeihappyVreau si eu sa va intreb daca stiti niste jocuri pe care le puteti juca cu clasa! Dar nu gen:portocalele sau altele.Niste jocuri super care se joaca in mai multi! Vreau si explicatia la cum s-ar juca jocul!

2 răspunsuri:
| AuDCulori_4261 a răspuns:

EU sunt seful clasei si sunt responsabil cu linistea. bla bla bla. dar faza misto era ca daca ne gasea in liniste ne dadea 4 puncte din oficiu la lucrare big grin si era mult mai fain... in fine, noi jucam Jocul Mut : incepe o persoana la alegere care arata cu degetul spre alta persoana, totul se desfasoara in liniste, cel care vorbeste nu mai juca 1 saptamana big grin. un joc mai galagios era TINTA : se imparte clasa in 3 ( pe randuri de obicei ), se deseneaza pe tabla un cerc mare, in interiorul lui un alt cerc si tot asa i-ar pe fiecare cerc se nota un punctaj. se nota si un scor cine facea cele mai multe puncte castiga.cum faceai punctele? >> te legai la ochi cu un fular negru`, te invarteai de 10 ori si cu creta te duceai spre cercuri. si daca picat p un punctaj mare era binishor dar daca nimereai in afara cecului erau -10 puncte ( depinde si cate puncte ati pus pe cercur ). ( funda big grin? )

| anonymsv a răspuns:

Tu ai spus jocuri cu clasa. Asta implica cam 25 de persoane. Eu stiu niste jocuri super, dar doar pentru 10 sau 15 persoane. Ar fi de exemplu nu imi fura nevasta. E un joc in care se fac cupluri cu cate un baiat si o fata si se aseaza toti in cerc. In mijloc vine un baiat sau o fata si face cu ochiul unui baiat daca e fata si invers. Respectivul/respectiva care vede ca i s-a facut cu ochiul trebuie sa se duca la cel/cea din mijloc, dar partenerul/partenera sa trebuie sa il opreasca sa nu se duca. Sper ca am explicat destul de bine jocul. Apoi totul reincepe.