| Ellena_Bianca_2000 a întrebat:

Hei, chiar am nevoie de ajutorul vostru. Deci acum cateva zile aveam windows Xp si nu aveam nici o problema cu cablul de date, il bagam in pc si mergea perfect. Acum am windows 7 si cand bag cablul de date in pc si in telefon nu merge, nu se aude sunetul acela in pc si nici macar bateria nu se incarca ( de la telefon ). Si nu apare nimic, nici pe telefon nici pe pc. Am intrat si in my computer si nu arata nimic lagat de telefon.
Chiar nu stiu ce sa fac, astept raspunsurile voastre. Multumesc cu o fundita
P.S Telefonul meu e LGT300

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Am avut si eu problema asta cand bagasem xp-ul.La mine era problema de la windows deoarece nu avea driver-ul instalat(exista un driver special conceput care permite schimbul de date dintre telefon si pc).In fine eu si acum am o problema asemanatoare la telefonul meu cand il conectez prima data nu imi apare nimic trebuie sa il conectez de mai multe ori ca sa apara, dar la telefonul altcuiva merge din prima.La windows 7 are driver-ul integrat asa ca iti dau un sfat:1.Sa incerci alt windows 7 sau sa incerci si cu alt telefon sa vezi daca merge cu alt telefon.Bafta!

| Ellena_Bianca_2000 explică (pentru siriusblack98):

O sa incerc si cu alt telefon, dar daca nu merge singura varianta imi ramane de a baga inca odata windows-ul?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Ellena_Bianca_2000):

Da,daca tot nu merge mai baga odata windows-ul si daca nici asa nu merge fa rost de altul de la altcineva, nu conteaza ca este 7 sau xp sau vista dar se poate sa mearga mai bine, poate asta pe care il ai tu nu este chiar bun.