| anonim_4396 a întrebat:

HEI! Mi-am cumparat acum cateva zile un notebook apple si mi-am downloadat niste jocuri /imagini iso si nu le pot porni cu nici un program power iso/magic iso/ demon tools pentru ca dupa downloadare dau dublu clik pe program si imi aprare un notepad cu scris in diferite semne chinezesti. ma poate ajuta cineva? ce program sa folosesc pentru imaginile iso pe MAC OS?

3 răspunsuri:
| DimaMD95 a răspuns:

Sa-ti spun ceva notebook Apple
nu are windows dar are Linux la linux cu parere de rau sunt foarte rare joci si eu nu stiu care sunt
notebook Apple este pentru ofesuri sau pentreu a lucra pe el, chit nu tei vei starui jokurile nu va merge.

| seba_1228 a răspuns (pentru DimaMD95):

Daca reusesc sa instalez windows xp/7 nici atunci nu voi putea?

| DimaMD95 a răspuns:

Cu parere de rau nu la Apple nu merge Windows Xp da nici 7 acest calculator este doar pentru Linux