| DolceKiss a întrebat:

Hei! Sambata baiatul de care imi place ma invata sa joc CS(nu prea ma atrage jocul dar vreau sa petrec putin timp impreuna cu baiatul asta) si nu prea am habar de nimic laughing Imi puteti explica si mie putin jocul si imi puteti spune niste reguli de baza sau ceva de genul? Funda+vot! :*

Răspuns Câştigător
| altrix a răspuns:

Counter Strike face parte din categoria jocurilor First-Person Shooter.
Adica, ai vazut, cum intrii in joc te da ca si cum ai vedea tu cu ochii tai, ti se vad mainile etc.
Poti sa iti cumperi arme in functie de banii care ii faci pe runda. Banii se fac omorand oameni (adversari).
Sunt 2 echipe :
-Teroristi
-Counter-Teroristi
In counter strike sunt diferite mape
Mape pentru defuse ( Tero planteaza bomba, counter teroristii o dezamorseaza ) si mape in care Counter Teroristii trebuie sa salveze ostatecii, Teroristii sunt cei care ii incurca si mai sunt mape in care trebuie doar sa omori exemplu : cs_deagle, mapele aim etc.
Pe fiecare adversar omorat castigi 300$.
Daca vrei sa joci mai bine iti recomand sa te uiti pe internet si sa ti tinta sus (la cap).
Bafta! ^^

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici
http://counter-strike.1001jocuri.com/
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| membrulcelmainou9238 a răspuns:

Vot la ce?