| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:
Ce este un Cooler?
Si la un pc de gaming îți trebuie neaparat Cooler?

Răspuns Câştigător
| Lupu_Rafael_1981 a răspuns:

Da daca adauti in lista Cooler o sa iti puna nu conteaza cate sunt.Cauta o carcasa mare pentru a avea loc de Cooler si cateva ventilatoare. Funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E ventilatorul care raceste procesorul, placa de baza, placa video... depinde.

orice pc are nevoie de cooler

| GL757W a răspuns:

Nu iti trebuie, nu il folosi ca iti mananca curent degeaba.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns:

Coolerul este un ventilator care iti raceste componentele calculatorului.Da iti trebuie Cooler la PC de gaming pentru ca este facut sa ruleze multe ore si in "conditi grele". Daca nu vrei ca PC tau sa arda iti trebuie un Cooler.Iti recomada http://www.pcgarage.ro/coolere/arctic-cooling/freezer-7-pro-rev-2/

| anonim_4396 explică (pentru Lupu_Rafael_1981):

Numai unu îți trebuie?
Si daca imi fac pc pe piese de la pc garage si cer sa imi pună si Cooler imi pun?
Îți dau funda daca imi răspunzi!

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da daca adauti in lista Cooler o sa iti puna nu conteaza cate sunt.Cauta o carcasa mare pentru a avea loc de Cooler si cateva ventilatoare. Funda

| BB75 a răspuns:

Coolerul ii un ventilator cu radiator care se pune pe procesor alaturi de pasta termoconductoare pusa pe talpa radiatorului. un cooler poate sa raceasca si cu 5 grade sau chiar mai mult un procesor si mai ales pentru gaming, un procesor se incalzeste destul de tare si ii foarte bine sa fie racit de asemenea sa si aiba si un airflow potrivit