| Jem65 a întrebat:

Am o problema la laptopul meu, mentionez ca e un Dell latitude e6410.
De la un timp am observat cand stau pe net,pe chrome mai exact, si ma uit la videoclipuri in 1080p60fps procesorul meu e utilizat la maximum.SI nu pot intelege de ce, deoarece inainte nu imi facea asa.
Chiar si acum cand scriu procesorul meu e utilizat 50%.
Mai mentionez ca viteza mea la net e de 600kb/s.
Da nu imi facea asa inainte.
Va rog ajutati-ma!
Funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| cipiic a răspuns:

Salut! Din specificatiile gasite pe net laptop-ul este destul de vechi iar procesorul isi pierde din puterea de procesare cu timpul. As a first tip uita-te in task manager si vezi ce-ti omoara procesorul, daca nu este nimic ci doar browser-ul tau singurul sfat este sa lasi rezolutia mai jos si eventual sa schimbi browser-ul cum ar fi Microsoft Edge deoarece este cel mai bine optimizat pentru pc-uri low-end. Bafta

| Jem65 explică (pentru cipiic):

Dar am windows 7
Si trebuia sa mai mentionez ca, recent mi-am instalat windows loader ca sa imi activez licenta
Si cred ca de la asta e?
Ce parere ai?