| Alessya90 a întrebat:

Am o problema. Pe facebook toata lumea imi vede pozele si informatiile despre mine chiar daca nu imi sunt prieteni. Am intrat la setarile contului si am selectat doar prieteni, dar tot asa imi apare. Ce pot sa fac sa nu mai imi vada nimeni nimic? adica numai si numai prietenii sa imi vada pozele si informatiile. Multumesc. Fundita

3 răspunsuri:
| Biancamaria9 a răspuns:

Buna!:*, Mai mult ca sigur, e din vina prietenilor tai.Doar stii. prietenii tai au si ei la rand prieteni, iar ei pot sa iti vada pozele dar nu pot comenta. Eu iti recomand sa mai dai odata la setari si sa blochezi acele persoane.

| Alessya90 explică (pentru Biancamaria9):

Nu am selectat "prietenii prietenilor", am selectat numai prieteni. Si nu stiu cum sa fac sa nu mai vada altii!

| zozy14 a răspuns:

Cea mai simpla metoda pentru a regla aceasta problema este urmatoarea. Accesati Account Settings>Security Tab>Secure browsing si debifati Uncheck Browse Facebook on a secure connection (https) when possible.

Totusi, incercati sa nu ramaneti permanent cu aceasta optiune debifata, ea fiind una importanta pentru siguranta voastra. HTTPS este o varianta mult mai buna din punct de vedere al securitatii fata de HTTP. Asta inseamna ca parolele, numerele de telefon si alte informatii pretioase de pe contul de Facebook sunt mai bine protejate.