| Andra10 a întrebat:

Cum imi fac profil privat pe Facebook? Desi mi-am selectat la setari sa imi vada decat prietenii profilul, se pare ca nu a mers. Am intrat pe contul unei prietene si m-am sters de la prieteni. Imi aparea pagina de pornire cu informatiile, insa ma puteam duce si la perete si toate celelalte optiuni. Ceea ce ma enerveaza cel mai mult este faptul ca, desi cineva nu imi este prieten, imi poate da like, comenta fotografiile, sa le distribuie, copieze sau taggeze oricand. Nu stiu cum si ce sa fac, deoarece la poze imi apare, selectat de mine, optiunea "doar prieteni". Este foarte stresant. Cum as putea sa fac sa imi apara decat informatiile, atunci cand se acceseaza pagina mea, si sa nu mi se poata vizualiza fotografiile. Help.

Răspuns Câştigător
| GothicTiamat a răspuns:

Te duci in pagina de profil (deci nu unde scrie facebook ci cea care iti arata peretele si prietenii in stanga) si de acolo sus in partea dreapta scrie "Editeaza Profilul" dai click acolo si apoi ai in partea stanga : 1. Informatii de baza vezi ca unde scrie ORAS ACTUAl tu scrii acooo X are langa niste "moace" pe care daca aspesi selectezi una din :public, prieteni, doar eu. si alegi prieteni si asa faci la fiecare categorie

2 răspunsuri:
| ElenaMaria1 a răspuns:

Si atunci cand creezi un album trebuie sa fie selectat sa vada numai prietenii.

| StewartCassie a răspuns:

Dai la ''personalizat'' Si iti setezi cum vrei. Funda?