| KreizyFact a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema, de la un timp mi se tot deschid reclame in prostie si mi se tot redirectioneaza paginile pe care vreau sa ma uit, am antivirus, am folosit si SUPERAntiSpyware Free Edition si am reinstalat google chrome, imi poate spune cineva ce sa fac? Plus ca atunci cand deschi google chrome ma baga pe o porcarie de sait mysearch, am scos pagina respectiva din setari dar tot apere.

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Incearca sa instalezi programul ANTI ADWARE!

13 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Ce antivirus ai?

| KreizyFact explică (pentru Radu284):

Avast free antivirus

| Radu284 a răspuns (pentru KreizyFact):

Incearca si bit defender

| aCek1ng a răspuns:

Incearca AD Block Plus.

| KreizyFact explică (pentru aCek1ng):

Il am si nu functioneaza

| GabrielStn a răspuns:

Da-i click pe Start si scrie in bara de search Add or Remove Programs. Intra in aceasta aplicatie..de acolo dezinstaleaza programale necesare, pentru ca tot acolo vei gasi si toolbar-ul enervant care deschide o alta pagina de start cand deschizi browser-ul. Dupa ce dezinstalezi porcaria asta, mergi in setari la Google Chrome si seteaza google.ro ca pagina de start. Mergi apoi la Extensii si cauta AdBlockPlus... instaleaza-l si nu vei mai avea probleme cu acele reclame enervante. Bafta!

| KreizyFact explică (pentru GabrielStn):

Nu il gasesc

| GabrielStn a răspuns (pentru KreizyFact):

Nu il gasesti dupa numele "startsearch" sau "mysearch". se ascunde acolo cu un programel la care tu, in momentul instalarii" ai dat Nexi pana cand s-a terminat instalarea. Deci spor la cautat.

| ivanhoe a răspuns:

Umbla in setarile chrome-ului. Seteaza ca pagina de pornire google.ro. La fel si la motorul de cautare. Daca nu mere nici asa, sa-mi zici.

| ivanhoe a răspuns (pentru ivanhoe):

Dai clic dreapta pe iconita de la Google Chrome, mergi la Proprietati. La ''Tinta'' pui..."C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" "http://google.ro. iar la ''Start in" pui..."C:\Program Files\Google\Chrome\Application". Sper ca te-am ajutat

| KreizyFact explică (pentru ivanhoe):

Am facut asta si nu merge

| ivanhoe a răspuns (pentru KreizyFact):

Ai facut ce? Ai umblat in proprietatile brawserului si nu si-a revenit? Sigur ai scris acolo ce trebuia? Hmmm... Oricum ad block-ul nu te salveaza de mysearch...

| ivanhoe a răspuns (pentru ivanhoe):

Incearca cu un System restore daca nu si nu...