| Sebi_Barbieru_1993 a întrebat:

Am un prieten cu Win Xp si cand da sa il aprinda se incarca ii apare Welcome si deodata ii apare o chestie legata de activarea windowsului si nu poate sa il utilizeze.Am incercat sa ii pun windows 8 dar nu stiu cum se instaleaza de pe stick,nu este nici o problema cu stick-ul, e bootat.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data incearca sa intrii in boot si sa pui First Boot Device: USB Stick-ul.
Daca nu merge incearca sa bagi prima data windows 7 si dupa upgradeaza-l la windows 8. Dar mai intai, daca zici ca are windows xp asigura-te ca are minimum requirements: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/system-requirements
Pace!