| Tentacle111 a întrebat:

Ce parere aveti despre consolele next gen? M-am uitat la un video pe youtube ( http://www.youtube.com/watch?v=NxLr0vcoFLk )in care este prezentat COD:Advanced Warfare si un frame-rate test(de fps).Se spune ca PS4 e mai bun ca Xbox One, dar atunci de ce X1 are 60 fps stabil si PS4 scade pana la 54 cateodata? O sa scada din ce in ce mai mult la jocurile ce vor aparea?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Aceste console nu mai sunt "next-gen" din cauza ca deja sunt de ceva timp, in momentul in care apare ceva pentru public, acestea se transforma in "current-gen". Lasa balta ideea cu consola, Romania nu e inca acolo cu consolele, ramai la calculator.