| dmrtr a întrebat:

ce parere aveti dupa ce o sa apara noua generatie de console Sony playstation 4 si Xbox? credeti ca o sa se mai faca multe jocuri pentru xbox 360 si ps3 sau o sa inceapa sa scada crearea lor si o sa se bazeze doar pe crearea jocurilor pentru consolele noi?!?!
Care este parerea voastra despre scoaterea unor noi console?
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| vali1985 a răspuns:

Si eu la fel.
Doar ca eu am doar Playstation 3.

8 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Nu vreau sa se scoata alte console deoarece Playstation 3 este cel mai bun.

| dmrtr explică (pentru vali1985):

Nici eu nu vreau sa se scoata alte console noi pentru ca stiu sigur ca incetul cu incetul o sa se rareasca fabricarea de jocuri pentru ps3 si xbox 360! sad

| dmrtr explică (pentru vali1985):

Nici eu ne vreau sa se scoata alte console noi deoarece stiu sigur ca la aparitia celor noi o sa se rareasca fabricarea de jocuri pentru ps3 si xbox 360! sad

| vali1985 a răspuns (pentru dmrtr):

Ai dreptate.
Cum a fost cu playstation 2.

| dmrtr explică (pentru vali1985):

Eu mi-am luat acum 3 luni un ps3 si aproximativ un an mi-am cumparat un xbox 360 si ma oftic cat de cat deoarece ps4 atat consola cat si jocurile vor fi foarte scumpe! crying

Ce ma enerveaza este faptul ca o sa se faca jocuri din ce in ce mai rar pe aceste platforme! Macar sa apara jocuri la fel de multe ca si pana acum pentru ps3 si xbox 360, asta este ce imi doresc.

| vali1985 a răspuns (pentru dmrtr):

Si eu la fel.
Doar ca eu am doar Playstation 3.

| greyhound a răspuns:

Va fi la fel ca pana acum; cand a iesit ps3 cei de la Sony au spus ca nu vor mai face jocuri pentru ps2 dar ca sa le inchida gura celor nemultumiti de idee au continuat sa faca, dar intr-un numar redus

| MLorand78 a răspuns:

Aparitia consolei ps4 este datorita evolutiei jocurilor cu grafica buna pe care consola ps 3 nu le poate rula. Probabil dupa aparitie producatori se vor axa spre ps4 dar cred ca vor mai aprea si unele jocuri pentru ps3. Asta e parerea mea!

| AlexandruDanaila95 a răspuns:

Stati voi linistiti cu Ps4 si Xboxu 720 Nintendo vine cu forte noi, eu astept o noua consola de la Nintendo.