| MarryMarr333333333 a întrebat:

Deci am blocat o persoana pe facebook, apoi am decis sa o deblochez si am devenit iar prieteni pe facebook. Problema este ca nu ii pot trimite mesaje si nu inteleg de ce.Imi puteti da un raspuns?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca persoana cealalta de pe FB, ti-a blocat accesul ca sa nu-i poti trimite mesaje!
Este timpul sa-ti plateasca cu aceeasi moneda!

| MarryMarr333333333 explică:

Pai ii pot gasi profilul si suntem in continuare prieteni pe Facebook, e chestia ca ne-am blocat reciproc si apoi ne-am deblocat si acum suntem prieteni pe Facebook, dar nu putem niciunul sa trimitem mesaje. Nu mai judeca daca nu stii!

| Violleta2022 a răspuns (pentru MarryMarr333333333):

Tot nu ai priceput, nu te-a blocat ca persoana, ti-a blocat accesul ca sa nu-i mai trimiti mesaje.
A selectat in setarile ei (sau a lui), ca tu sa nu-i mai poti trimite mesaje!
Sa-ti explic, desii nu meriti pentru ca esti obraznica!
Eu am grupuri in pagina mea de FB cu familia, prietenii apropiati si cunostintele si am selectat ca cunostintele sa nu poata sa-mi scrie pe FB-ul meu si nici sa-mi trimita mesaje.
Deci, daca persoana aia te-a bagat intr-un asemenea grup ca sa te pedepseasca ca ai blocat-o, acum esti doar privitoare pe pagina ei de FB, ca nu-ti mai permite sa-i trimiti mensaje.

Incearca sa fii mai politicoasa cand cineva iti raspunde, macar ne dam interesul sa-ti explicam ceea ce nu poti pricepe, daca nu cunosti cum functioneaza FB-ul.