| Gam3rYT a întrebat:

Hello TPU. As dori sa cumpar GRAND THEFT AUTO 5 pe pc in APRLIE si vreau sa stiu daca il rulez cu acest sistem:
INTEL PENTIUM DUAL CORE G2030 3.0GHZ
6GB RAM
NVIDIA GTX 750 TI 2GB GDDR5

SI LA CE SETARI? :*

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procesorul tau nu l-am gasit acolo dar am luat unul "pe langa".
uite aici
http://s10.postimg.org/p60vjp6m1/capture_20150130_224305.png

dupa cum vezi pe tine te trage in jos procesorul, e prea slab. dar la medium ar trebui sa iti mearga. vezi ca eu ti-am bagat in full hd (1920"1080), daca scazi rezolutia, la 1080"720 o sa ai si mai multe cadre pe secunda, depinde de tine cat de multa fluiditate in joc vrei

| Hitback a răspuns (pentru anonim_4396):

Sanse nule dupa parerea mea sa-i duca la medium chiar daca nu are un full hd. Procesorul e mult prea slab in comparatie cu restul componentelor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

Posibil ii merge, dar in reluare. pana la urma fluiditatea cadrelor e data de procesor, si cum ala e cam varza, e posibil sa ai dreptate sa ii mearga doar pe low. cine stie sigur.
o sa vada el cand iese jocul

| Hitback a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa fie asa prost optimizat cum a fost gta 4 sa fie multumit daca ii va merge pe low.

Acum depinde. Nu se stie inca. Asteptam sa apara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

Sa speram ca "cu toate amanarile astea, ca nu va fi ca 4. mai nou ce a iesit aiurea facut e Dying light sau ceva de genul. aia cu AMD saracii nici nu puteau juca, unii, asa de aiurit pentru pc a iesit. sa speram ca Rockstar nu o dau pe urma lui Ubisoft sa o lase balte incet incet cu pc-ul si sa fuga pe console

| Hitback a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa speram. Eu unul sunt pe amd. Cu un fx 6300 8gb ram si un r9 270x oc de la gigabyte pot apune ca pot rula destul de bine jocurile dar gta 4 mergea oribil la low cand l-am instalat. Noroc cu patchu 1.0.7.0. Acum merge bine cu o medie de 50 frameuri dar uneori scade simtitor. (am uitat sa precizez ca am un mod de grafica instalat).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

laughing, tare. eu cand am facut pc-ul de recent am luat multe jocuri sa vad cum merg, una alta. printre care si gta 4. nu imi dadea voie la inceput sa intru in joc ca nu instalasem toate dirvarele laughing. chiar imi venea sa arunc pc-ul pentru ca stiam ca e imosibil sa nu imi mearga. faza proasta a fost ca " cumparasem un gtx 770 dar mi-a venit stricat si l-am trimit inapoi, si cat a durat sa ajunga acolo am vazut un gtx 780 la reducere si am mai platit putin si am luat-o pe aia. si ma gandeam, e imposibil sa nu mearga pe placa asta video si am crezut ca si aia e stricata laughing. oricum, am bagat si eu modul acela de grafica reala sau cum naiba se numea, imi venea sa plang la cum se vedea, fata de ce am jucat eu pana atunci pe xbox.
vad ca le ai doar AMD, esti fan mare sau nu te omori cu Intel?

| Hitback a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer intelul e evident mai bun ca amdul mai ales in multithreading Dar are si un pret pe masura.
Am mers pe amd pentru ca e bun la jocuri si pentru ca e mai ieftin Fx 6300 rupe orice joc nou aparut momentan si la pretul lui de aproximativ 500ron isi merita fiecare leu. Merge super. Am incercat si cod aw. Merge bine la ultra dar in unele zone are sacadari. Probabil ca va aparea un patch cu ceva optimizari.

Scuze pentru eventualele greseli gramaticale. Scriu de pe telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

Eu ce am incercat mai nou a fost Unity dar cand am vazut ca abia am 50 FPS m-a bufnit rasul. atat de prost optimizat este. FC 4 care se vede de minune. si in rest imi bun bani de o parte pentru gta. mi-a placut pe xbox dar cand trec de la unu la altul se vede diferenta in cadre pe secunda. totusi, in afara de Batman nu cred ca mai e un joc care astept anul asta cu sufletul la gura. cred ca mai mult pentru ala am si vrut pc, daca iesea pe consola, ramaneam cu 360-ul, probabil rolling on the floor

| Hitback a răspuns:

Daca aveai un proc i5 macar aveai sanse sa il rulezi la medium spre high. Poate chiar la maxim. Acum depinde de optimizarile jocului.
procesorul limiteaza performantele placii video. Nu va merge Prea bine. La low cred ca va merge sigur. sper sa nu ai sacadari.