| Tzitzi12 a întrebat:

Hey, mi-am descarcat metin2 GTH si imi da aceasta eroare atunci cand vreau sa intru in joc :
"Sorry your system does not support 3d graphics"
Am cautat pe tot feluri de site-uri si pana la urma am gasit un fel de solutie, sa intru in dxdiag si sa dau Enable la Direct 3D acceleration. Problema e ca, nu imi apare, imi apare doar "Not avalable". De curand mi-am reinstalat windows-ul, am avut Windows Xp si inainte sa instalez noul Windows, Windows 7 imi mergea! Va rogg o solutie!

9 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Solutie, instaleaza driverele pentru placa video.

| Generalul a răspuns:

Ce placa video ai? Si daca iti mergea inainte, inseamna ca trebuie sa reinstalezi driverele placii video, ia de pe site-ul producatorului ultima versiune si incearca din nou.

| Tzitzi12 explică (pentru Generalul):

Asta e problema, nu stiu ce placa video am, cum as putea afla?

| Generalul a răspuns (pentru Tzitzi12):

Instaleaza-ti Everest si vezi acolo toate detaliile pc-ului tau, sau desfa unitatea si vezi daca inca mai are placa stickerul pe ea cu datele.

| Tzitzi12 explică (pentru Generalul):

Asa, am verificat si am toat ce trebuie instalat, pai... habar nu am ce sa mai fac...

| FrancezuTau a răspuns (pentru Tzitzi12):

Reinstaleaza metinul!

| FrancezuTau a răspuns:

Ai Probleme la placa video, de cand o ai?

| Tzitzi12 explică (pentru FrancezuTau):

De cativa ani, asta nu conteaza, adica mi-a mers inainte sa schimb windows-ul [acum 2-3 sapt.] si acum nu merge!

| mox4moxi a răspuns:

Nu ai intstalata placa video sau nu e buna placa video!