| Davidalx a întrebat:

Am o intrebare : Am un laptop Acer aspire 5733 cu i5 de 2.70 4 gb de ram si placa video integrata de 128 de mb... Pot sa-mi schimb rami adica sa-mi mai pun 4, sa am 8? Si placa video? adica sa mai pun una dedicata? de 2-3 gb gddr5? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Daca mai vrei sa pui rami vezi pe specificstiile placii de baza daca suporta 8.ai putea cred sa iti pui o placa video mai puternica dar nu o sa fie chiar asa okey.o sa se incinga laptopul cand tie jocul mai drag si o sa iti para rau.investeste intr-un calculator nu laptop.

| Hitback a răspuns (pentru Hitback):

Revin cu un edit. La laptop nu ai cum sa schimbi placa video.am gresit mai sus. Ma gandeam in alta parte.deci nu ai cum sa o schimbi doar sa mai pui niste rami