| Jo3y a întrebat:

La windows 7 tot imi apare Genuine si ma cam enerveaza. La inceput l-am facut sa dispara cu WGA Remover si a mers. Dupa vreo 2-3 saptamani a trebuit sa se faca uptade la windows... Si iar imi apare genuine! am mai incercat odata cu WGA Remover dar nu mai merge! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| gamestoper1998 a răspuns:

Inseamna ca ai windows-ul piratat si nu ai ce-i face decat sa ii gasesti o licenta sau sa il reinstalezi si sa nu! mai dai update deoarece or sa depisteze din nou(compania Microsoft) ca este piratat.Asa am patit si eu cu xp-ul si pana nu am luat altul nu a disparut nici cu slujbe.Asta e o mare problema sa iti detecteze ca este piratat dar ti-am zis cauta pe net o licenta pe 1-2-3... ani sau reinstaleaza-l din nou si nu mai da update.Astea sunt singurele solutii.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuia sa faci update. Sterge-l si reinstaleaza-l. Apoi da-i remove WGA si blocheaza update-urile automate.