| Zobeck a întrebat:

Hey. TPU! Am un laptop care are 2 placi video Intel HD 4000 si Nvidia GeForce 710m cand dau dxdiag imi arata ca Intel HD 4000 e principala cum dau sa o pun in locu ei pe Nvidia GeForce 710m? !

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! De obicei, placa video dedicata intra in actiune atunci cand esti in jocuri, sau in aplicatii care au nevoie de grafica din partea placii video dedicate. Laptopul pentru a ecomisii energia, atunci cand nu esti in jocuri, schimba automat pe grafica integrata din procesor.

Bft!

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Instalezi cel mai nou driver la placa video

| TechGuyTpu a răspuns:

Deci,placa nu intra asa cand vrea ea.Ai in nVIDIA control panel>manage 3d settings si pui in casuta aia HighPerformance Nividia Processor.