| RedPoint a întrebat:

Am si eu un laptop Lenovo e531 cu placa video nVIDIA geforce gt 740m(am windows 7 enterprise) dar nu reusesc sa instalez driverul,se tot instaleaza Intel hd graphics 4000, am incercat si pe windows 8 pro si pe windows 7 ultimate dar tot asa e.Am incercat sa instalez driverul pentru nVIDIA,dar raman ambele instalate si in dxdiag imi arata la display Intel hd graphics 4000, ajutati-ma va roog sad

6 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele compatibile cu placa Video pe care o detii.descarca drivarul video si install

| Goldenboy97 a răspuns:

Zimi ce sistem de operare ai, si specifica daca e pe 32bit sau 64bit

| RedPoint explică (pentru Goldenboy97):

32 bit momentan dar am 8 gb ram

| Goldenboy97 a răspuns (pentru RedPoint):

Inainte sa instalezi driverul care ti-l las, asigura-te ca ai dezistalat celelalte drivere de placa video. Daca ai driver gresit dezinstaleazal si dai un restart dupa aia instaleaza driveru asta:http://www.geforce.com/drivers/results/65050 Dai click pe "Agree & Download" si instaleaza-l. Sa-mi zici daca a mers.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

PS: Instaleaza un windows 64bit ca sa te bucuri de toti ramii.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Si daca nu iti merge nici driverul de la nVIDIA, instaleaza-l pe asta: https://downloadcenter.intel.com/......_Desc.aspx