| electriz a întrebat:

E vorba de skyrim[pentru gameri]. Sunt vampir si nu stiu cum sa scap de asta, vreau un leac,(cure), mamuitat pe youtube si am vazut cum trebuie sa fac dar nu stiu cum sa fac ca lumea sa nu ma mai atace...e vorba cand merg la Falion ala big grin in Morthal sau Markarth cum so scrie rolling on the floor

3 răspunsuri:
| Assassins a răspuns:

Salut,si eu am fost vampir, cred ca esti la stage 4, te ataca oameni, trebuie sa vorbesti cu un om, parca Falion si dupa faci un ritual.Sau daca nu te faci varcolac ca si mine, e tare, puternic si fuge chiar tare, mai repede ca un cal.

| Iliutz a răspuns:

Ca sa nu mai fi vampir...Te duci in Witherum si vezi ca pe langa castelu ala este un om care tot vorbeste si in spatele lui e o statuie (Shrine of tools) dai pe ia si gata.

| UrsaRadu a răspuns:

Ca sa te transformi la loc te duci la Falion sau te transformi in varcolac si ai scapat direct de vampir. Ca sa nu te mai atace lumea trebuie sa cobori de la stage 4 la stage 3. Pentru a face asta poti bea sangele unui om (recomand sa iti pui un aliat (follower) sa doarma si ii poti bea sangele lui, e metoda simpla.