| Salluty a întrebat:

Mi-am facut cobt pe transformice si nu ma prea descurc. Imi puteti explica si mie :
- cum sa urc pe un perete stang/drept
- cum sa trec de lava fara sa mor
- ce-i cu sufletul pereche?
- ce fac cand imi spune alege un titlu? ( unde imi apare?)
- in timp ce joc, unde vad cate branze am adunat?
Cand sunt saman :
- cum leg un soarece de un balon
- cum pun mai multe baloane / cutii / scanduri in acelasi timp
- cand branza e in apa, ce fac ca soarecii sa iasa dupa ce o iau?
- pe ce sa apas ca sa leg scandurile una de alta si sa fac un pod?
Dau funda celui ce ma ajuta mai mult sa inteleg. Merci.

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

- cum sa urc pe un perete stang/drept

daca ai observat cum fac ceilalti, faci la fel, respectiv jocul de taste stanga-sus-dreapta sau dreapta-sus-stanga, iti ia ceva sa te inveti

- cum sa trec de lava fara sa mor
tii apasat pe sagetica sus si pe sagetica stanga sau dreapta permanent in acelasi timp pana trezi de lava
- ce-i cu sufletul pereche?
poate partener de suflet...sunt mape unde nu te poti descurca singur sau pur si simplu te leaga de alt soarece

- ce fac cand imi spune alege un titlu? ( unde imi apare?)
scrie pe chat /title pentru a vedea mare parte din titlurile pe care le ai si vezi numarul fiecaruia, pentru a pune un titlu scrii pe chat /title numar titlu (in loc de numar titlu numarul titlului)

- in timp ce joc, unde vad cate branze am adunat?
Meniu->magazin

Cand sunt saman :

- cum leg un soarece de un balon
Iei balonul in mouse, apesi tasta C si pui cerculetul pe burtica soarecelui

- cum pun mai multe baloane / cutii / scanduri in acelasi timp?

Se numeste totem, ai acces la el atunci cand ai in total 1000 sau 2000 nu mai tin minte care, de soricei salvati cand esti saman (sa iri intre in gaura). Dar mai mult te incurca decat ajuta.

- cand branza e in apa, ce fac ca soarecii sa iasa dupa ce o iau?

ii lasi sa se duca la zid si pui sp sub ei (steluta alba)

- pe ce sa apas ca sa leg scandurile una de alta si sa fac un pod?

Pe C si faci un cui galben. Apesi de mai multe ori ca sa muti cuiul pe scandura. Si ca sa stea nemiscat si sa nu cada, prima scandura a podului fa-o cu cui rosu, apasand pe B.

| Salluty explică (pentru AllmaGirl):

Ms mult de tot! M-ai ajutat enorm.
Merci pentru rabdare happy
kiss

| AllmaGirl a răspuns (pentru Salluty):

N-ai pentru ce!happy Daca vrei te pot ajuta in joc pe o mapa separata.

| Salluty explică (pentru AllmaGirl):

Ms dar cred ca ma descurc de acum.kiss In plus o sa ajungi sa te sinucizi cu mine saman laughing

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1: E cam complicat: Pe peretele drept trebuie să sari dreapta, apoi sari stânga și te duci în dreapta, și apoi sari stânga și tot așa. Și la peretele stâng, invers.

2: Sari pe lavă și apoi când ai văzut că te aruncă în sus, apeși rapid pe săgeata din sus. Trebuie rapid rapid.

3: Poți să te căsătorești, cum? Dai pe prieteni și jos e un buton căsătorie. Trebuie să scrii numele jucătorului pe linia aia din stânga, apoi dai pe "Căsătorie".

4: Păi ai deblocat un titlu. Dacă nu vrei titlul pe care l-ai deblocat, te uiți pe profilul tău și jos sunt titlurile pe care le-ai deblocat. Dacă vrei să alegi alt titlu din lista aia de titluri deblocate, pe sală scrii /title
Și te uiți la numărul titlului, de exemplu: /titlu 346 -> «Zombie»
Și apoi scrii /titlu 346

5: Dai pe meniu, și apoi pe magazin, și vezi câte brânze ai adunat.

6: Iei balonul, apoi apeși pe c, și îl legi de un șoarece.

7: Nu știu la ce te referi...

8: Șoarecii nu pot înota cu brânza în apă... Trebuie să pui cui roșu cu scândură acolo, și cuiul roșu este B.

9: Trebuie să pui cuie. Cuiul roșu este B, și cuiul galben este C.

Mă cheamă Adryshatat pe Transformice, și am lvl 57! Mă bucur că te-am ajutat.

| Salluty explică (pentru anonim_4396):

Wow, ce veche e întrebarea :o Faza tristă e că încă joc și am level 47 laughing Mersi de răspuns, bdw

| AdryFlorea a răspuns (pentru Salluty):

Eu am acu lvl 63... Tot Adryshatat ma cheama laughing Pe tine?