| cool2002 a întrebat:

mi-am luat o tableta si as vrea sa stiu cum sa o conectez la internet fara router, adica am calculator si internet pe el si s-ar putea intr-un fel sa impart internetul cu tableta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai cum. Numai daca iti iei un router sau un emitator Wireless pe computer.
Apoi pentru a crea o retea wireless prin calculatorul server (cu net) fa asta: Control Panel - Network Connections - click dreapta pe Wireless Network Connection - Properties - tab-ul Wireless Network - click pe butonul "Add..." unde
A1. la SSID introduci un nume... sa zicem guardian
A2. Network Authentication - "Open"
A3. Data encryption - "Disabled"
A4. bifeaza optiunea "This is a computer-to-computer (ad-hoc) network..."
A5. la restul nu umblii, dai ok si cauti pe tableta reteaua guardian.

| cool2002 explică (pentru Salontanul):

Pasii astia sunt pentru router?

| Salontanul a răspuns (pentru cool2002):

Pe PC

| cool2002 explică (pentru Salontanul):

Nu gasesc la network conections - wireless network conection sa dau properties sad

| Salontanul a răspuns (pentru cool2002):

Intra in Control Panel\Network and Sharing Center

| cool2002 explică (pentru Salontanul):

Nu-mi apare nimic ma dar tot iti dau funda

| Salontanul a răspuns (pentru cool2002):

Imi pare rau! Nu stiu daca ai instalat acesta optiune. Ar trebui sa ti-o vada cineva. S-ar putea sa fie ceva drivere lipsa.

| cool2002 explică (pentru Salontanul):

Ok ok, lasa ca ma descurc eu...