| deya100 a întrebat:

Nu pot edita numele pozelor din calculator! Nu stiu ce s-a intamplat de fiecare adta cand dau "rename" scriu numele dorit iar apoi imi scrie : If you change a file name extension, the file may become unusable?
are you sure you want to change it? yes no

daca apas pe yes imi dispare imagine sau ceva de genu imi are o alta icoana in locul ei!

Va roooog ajutooor! sad

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

De fiecare data cand tu redenumesti imaginea ii stergi automat si extensia de la capat, care o defineste ca fotografie (de exemplu numele se termina in.jpg,.png,.gif). Tu cand redenumesti imaginea trebuie sa scrii la final si extensia ei adica.jpg sau.png sau.bmp depinde care este. De asta iti face asa pentru ca tu i-ai sters partea aia de la capat care solicita deschiderea ei intr-un anumit program.