| ஐKatsu a întrebat:

Pentru jucatori de imvu!
Am un prieten care avea un cont pe imvu si acum nu i mai merge sa intre pe el iar pe profil arata Guest_( )_disabled_997... (in fine un numar mai lung).
Am incercat sa il ajut, i'am intrat pe emailul de la contul lui si are 2 mesaje Unul {Hello, Guest_( ). We have evidence that you misrepresented your age when you created your IMVU account. This is strictly prohibited by our Terms of Service. We have permanently disabled your account as a result. If you have questions about this action, please contact us by submitting a Case in our Help Center at http://www.imvu.com/help.} / {allert pass change} Ce as putea face? o.o Va rog sa ma ajutati :o3
Funda! >*:

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

I-au banat contul.
Spune-i să facă "CASE"!

Help-Request Support, iar aici le va scrie.
Deci, ce s-a întâmplat? A încercat să-și cumpere Age? Poate de aceea i-au banat contul.

Aștept reply, pentru a te putea ajuta.

PS, acel "dmcaagent" este o prostie.

| Bluey a răspuns (pentru h3r):

De ce ar fi o prostie?

| h3r a răspuns (pentru Bluey):

Dar de unde ai tu e-mail de la unul dintre administratori?
Sunt anonimni, nu au nici-o treabă cu e-mailul, ci doar ce este strict legat de pagina ta, HOME PAGE, respect acel Request.

| ஐKatsu explică (pentru h3r):

Da si-a cumparat AGE o.o si a bagat varsta gresita cand s-a inregistrat sa se faca si AP si pana la urma in cateva luni i s-o spart! Am fost cu el in room si ma intreba daca apare la mine la shop : NAN NAN NAN NAN NAN straight face si el cand o scris NAN... de atunci s-o spart laughing)))) stiiu ca e ciudat dar am vazut si eu straight face si mai erau 2 syse. -.-

| h3r a răspuns (pentru ஐKatsu):

Ia-o de la capăt, am uitat când ți-am răspuns laughing
Spune-mi totul exact, o să încerc să te ajut.

| ஐKatsu explică (pentru h3r):

Deci laughing m-ai intrebat daca a incercat sa isi cumpere Age.Ok?
El a zis ca si-a luat age cu mobilul! asa si nu stiu ce a inteles el dar o zis ca a inteles de la alti ca daca te faci age iti da si AP daca completezi nu stiu ce laughing
Si el, a completat pe acolo si pe cont scria ca are 21 si trebuia sa bage corect probabil, el o bagat acolo ca are 18 ani rolling on the floor) si de atunci o platit degeaba ca nu-i mai arata nici AGE nici AP! pentru ca i-a dat error si nu aparea nici AGE-ul ala public la profil. Asa si mi-a spus ca acum cateva luni s-a facut AGE si ma rog ca nu i-o mers bla bla. Si contul i s-a spart acum o luna thinking cand a scris intr-un chat ca daca imi apare si mie la shop in loc de pagini 1, 2, 3 i aparea NAN NAN NAN NAN NAN si m-o intrebat daca imi apare si in momentul in care a scris NAN NAN NAN NAN. l-o scos! Si acum e bannat thinking scrie asa Guest_(Numele lui)_disabled_(si un cod 997)

| h3r a răspuns (pentru ஐKatsu):

Da, i-au banat contul laughing
Păi AGE nu se face (neaparat) cu mobilul, e nevoie de copie pentru a verifica vârsta.
Cineva l-a mințit și uite că a pățit-o.
Nu își mai poate recupera contul, e mult prea complicat.

Va trebui să o ia de la capăt și să nu mai pună botul la orice prăpădit de copil data viitoare.
Își face cont nou și își bagă VIP, mult mai binehee hee.

| ஐKatsu explică (pentru h3r):

Ok, tencs Diabla c:

| h3r a răspuns (pentru ஐKatsu):

:*

Aveți grijă.

10 răspunsuri:
| BSwwatch a răspuns:

Chiar i-ti spune unde sa intri si sa adresezi intrebarea, in acel link " http://www.imvu.com/help.} " care l-a postat, este ceva neinregula cu virsta.

| Bluey a răspuns:

Pai incearca sa le scrii un email la adresa dmcaagent imvu nu stiu ceva de genu si spune-le de neintelegere mie mi sa inatmplat la fel..am vb cu ala si incercam acum sa rezolvam situatia...nush incearca sa vb cu ei..Bafta :p