| GraveDigger91 a întrebat:

Sunt ingrijorat de ceva, vreau sa imi cumpar un calculator nou, si anul asta e unul mare pentru gaming si mai toate jocurile vor cere peste i5 si gtx 1050. Acum, merita sa imi cumpar un i5 box sau ceva ryzen si un gtx 1060 ti? Mi-e frica cand vor mai iesi jocuri sa le rulez pe low sau chiar deloc. Ceva sfaturi?

7 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Ce buget ai iti fac eu un PC si stai linistit ca pc-ul pe care o sa il iei o sa te tina 2-3 ani.

| GraveDigger91 explică (pentru alexboss2020):

3000 lei fara periferice si fara monitror

| alexboss2020 a răspuns (pentru GraveDigger91):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2628906/
mai dai 30 de lei in plus dar placa video este gtx 1060 6gb si este mai buna ca una de 3gb

| FTLStyle a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti cumperi un ps 4 si din banii care iti mai raman iei un laptop bunicel(2000 lei e numa bun) pentru ceva jocuri pe steam.

| GraveDigger91 explică (pentru FTLStyle):

Eu in general o sa joc shoot-ere si nu im prea vine la mana sa folosesc controler si aim assist

| FTLStyle a răspuns (pentru GraveDigger91):

Pana in cati bani te adaptezi?