| Soryc a întrebat:

:XX Ieri mi-am instalat windows 7 si mi-am luat minecraftul si am instalat java dar cand dau play mi se incarca da nu imi porneste plzzz help!
Fundoi

5 răspunsuri:
| ElectrickFunny a răspuns:

Pai vezi daca ti-ai instalat driverele in primul rand(cel de la placa video in special) apoi downloadeaza java:http://java.com/en/download/index.jsp
Daca nu merge incearca sa postezi un print sa stim si noi ce problema ai sunt multe chestii care pot opri minecraftul sa porneasca

| Soryc explică (pentru ElectrickFunny):

Da eu nu il am cumparat si in + daca nu as avu instalat de la placa video nu ma puteam juca

| ElectrickFunny a răspuns (pentru Soryc):

Atunci de ce nu il cumperi?
In felul acesta ajuti developeri si primesti si asistenta.

| Soryc explică (pentru ElectrickFunny):

Nu am voie sa il cumpar adica nu vr parintii am doar 12 ani

| Mazureanu_Grig_1905 a răspuns:

Ajutati-ma va rog!
Minecraft-ul nu vrea sa porneasca dau start(am windows 7 ultimate) si mi se incarca la mouse cerculetul da nu imi proneste minecraftul! ce sa fac?