| Anwthzza a întrebat:

Hi! Am o intrebare...:d cum conectez laptopul meu la plasma? am un cablu VGA. si l-am pus.si nu mere,, Am dat si rezolutia cea mai mica. dar nu merge... ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| TZi a răspuns:

Salut,
Dupa ce ai conectat cablul atat la laptop cat si la plasma trebuie sa faci niste setari atat la laptop cat si la plasma.
La plasma e usor, trebuie sa treci pe canalul AV, vezi ca ai un buton pe telecomanda.
La laptop e un pic mai complicat. Daca ai Windows XP deschizi Control Panel, apoi te duci la Display, de aici la Settings si apare Advanced. Click pe Advanced si o sa se deschida o fereastra noua unde sus ar trebui sa apara denumirea placii tale video (ex: Intel, Ati, Nvidia). Dai click acolo si pe la mijlocul paginii o sa ai un buton spre setari sau chiar setarile. Vezi sa selectezi Clone Mode din ce apare si ar trebui sa mearga.
Bafta.

| Anwthzza explică (pentru TZi):

Am Windows 7... da crd k reusesc.mersi:X:X:X:

1 răspuns: