| Dragos022 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce cablu imi trebuie sa conectez laptopul (Macbook pro) la o plasma (Samsung).MA refer sa folosesc plasma pe post de Desktop.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Da. Ar fi indicat sa ii spui si ca vrei sa il folosesti pentru un laptop Apple. Daca are un laptop Apple in magazin cere sa i se faca proba ( sunt unele cabluri care costa 20-30 lei si teoretic sunt compatibile dar in realitate cam dau rateuri - nu merg deloc, pierd semnalul ).

6 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Un cablu cu 2 capete HDMI, asta dacă ai şi la televizor intrare HDMI sau un cablu HDMI - VGA( ăsta să intre în televizor)

| Ionait a răspuns (pentru AdiSR):

Sa vad eu cum conectezi tu un MacBook Pro care nu e de generatia a treia printr-un cablu cu 2 capete HDMI, avand in vedere ca MacBook Pro nu are iesire HDMI.

| AdiSR a răspuns (pentru Ionait):

Şi eu de unde să ştiu a câta generaţie este? Trebuie să o bănuiesc?

| Ionait a răspuns (pentru AdiSR):

Imi cer scuze. Nici un MacBook Pro nu are iesire HDMI deci raspunsul tau a fost gresit din start, fara a mai conta generatia.

Si chiar daca ar fi contat generatia, dai raspunsul pe baza faptului ca 2/3 generatii nu au iesire HDMI.

| Dragos022 explică (pentru Ionait):

In concluzie cer la magazin un adaptor Mini DisplayPort - HDMI?

| Ionait a răspuns (pentru Dragos022):

Da. Ar fi indicat sa ii spui si ca vrei sa il folosesti pentru un laptop Apple. Daca are un laptop Apple in magazin cere sa i se faca proba ( sunt unele cabluri care costa 20-30 lei si teoretic sunt compatibile dar in realitate cam dau rateuri - nu merg deloc, pierd semnalul ).

| Ionait a răspuns:

Iti trebuie un adaptor Mini DisplayPort - HDMI.