| SkyBlue a întrebat:

Bună TPU!^^ Știe cineva cum pot să conectez laptopul la un TV de ăla mare, cu plasmă laughing) ....Trebuie un cablu, ceva? puppy dog eyes Dau FUNDĂ! happy

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

In primul rand trebuie sa verificam ce porturi are Laptopul Hdmi sau doar VGA.
1. Daca avem si Hdmi si Vga, este indicat sa facem conectarea pe Hdmi.
Daca nu avem port Hdmi atunci ne vom conecta cu un cablu VGA,[de precizat daca conectarea se face pe Vga, pentru a avea sonor ori ne conectam la un sistem, ori folosim un cablu audio jack/jack.]
Odata facuta conectarea intre Laptop si Tv vom trece la pasul 2.
2.Vom intra in meniul TV-ului si vom comuta in raport de conectare si meniu TV. daca conectarea este pe Hdmi vom comuta pe portul respectiv.
Daca conectarea se face pe VGA vom comuta pe VGA, RBG, Mod Pc.in raport de setarea pe care o are TV-ul.
Dupa ce ne asigura ca conectarea este in regula va trebui sa setam laptopul pe modul Proiector.
La win 7 vom apasa simultan tasta win si tasta P.si selectamProjector Only.

4 răspunsuri:
| maxb a răspuns:

1. Prin cablu HDMI
2.Prin wireless folosind Intel Wireless Display.

| roland2948 a răspuns:

Ai nevoie de cablu HDMI, dar ai grija laptopul sa aiba port HDMI.

| HolyDesire a răspuns:

Trebuie cablu HDMI mai jos link
http://www.emag.ro/......EV977BBBM/

| Aaaaaaaaandrei a răspuns:

Iti trebuie cablu HDMI